Aktualitet dhe Lajme

FOTO/ Mitsotakis bën fushatë me djalin e Fredi Belerit në krah

Share

Mediat greke janë pushtuar nga lajmet për fushatën e zgjedhjeve për parlamentin europian më 9 qershor. Gazeta “Protothema” vëren se kryeministri Kyriakos Mitsotakis po mban gjithnjë e më shpesh në krah të tij, Petro Belerin, djalin e kryetarit të zgjedhur të bashkisë së Himarës, Fredi Beleri.

Ky i fundit është kandidat në listën e partisë Nea Demokratia për një vend në Parlamentin Europian. Mitsotakis ka mbajtur takime në qytetin e Artës dhe Agrinios. ©LAPSI.al

mitsotakis-beleris__1_
mitsotakis-beleris__2_

mitsotakis-beleris__3_Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button