Aktualitet dhe Lajme

Firerose zbulon rregullat e rrepta të Billy Ray: Kisha frikë

Share

Divorci  i Firerose dhe Billy Ray Cyrus vazhdon të bëhet më i rrëmujshëm. Në një intervistë ekskluzive, artistja tregoi për Page Six se si Billy, i bërtiste vazhdimisht asaj dhe e bënte të ndihej si e burgosur në fermën e tyre të largët jashtë Nashville.

“Billy kishte rregulla shumë të rrepta,” tha Firerose. “Unë nuk kisha makinë. Më lejonte një herë në muaj të bëja thonjtë… ishte izolim sistematik dhe nuk mund të gjeja guximin të largohesha.” Ajo vazhdoi, “Nëse më duhej të dërgoja një mesazh, duhej t’ia lexoja atij për leje. Ishte e njëjta gjë për emailin.”

Firerose, emri i vërtetë i së cilës është Johanna Rose Hodges, pretendoi se Billy Ray e ndaloi familjen dhe miqtë e saj që ta vizitonin, duke shtuar se ndonjëherë këngëtari i bënte asaj trajtimin e heshtur për ditë të tëra. “Unë u tërhoqa … Kisha frikë të flisja,” i tha Firerose publikimit.

Një nga miqtë e Firerose mbështeti pretendimet e saj dhe tha për median: “Më dukej sikur Firerose ishte në një burg ku ajo nuk u regjistrua.”

Këngëtari i “Could’ve Been Me” u takua për herë të parë me Firerose ndërsa ai punonte së bashku me vajzën Miley Cyrus në Hannah Montana në vitin 2010. Ajo ishte 22 vjeç dhe ai 48 në atë kohë. Ndërsa Firerose pretendoi se Billy Ray i tha asaj se ata ishin  shpirtra binjakë”  ai ishte ende i martuar me gruan e tij të dytë, Tish Cyrus, në atë kohë.

Firerose tha se ata mezi mbajtën kontakte pas takimit, por dhjetë vjet më vonë ai i kërkoi asaj të bashkëpunonte me të në një version të “Delta Dawn” të Tanya Tucker. Çifti filloi të takohej menjëherë pasi ata filluan të punonin së bashku në vitin 2021. Firerose pretendoi se Billy Ray do t’i premtonte asaj se ai “po divorcohej”, por se fëmijët e tij dhe të Tish “i ndërlikuan” gjërat. Ajo gjithashtu pretendoi se aktori i tha asaj që të mos diskutonte publikisht marrëdhënien e tyre.

“Unë kurrë nuk do të kisha hyrë në një lidhje me një burrë të martuar, por ai ishte një manipulues kaq i madh,” tha ajo për Page Six. Këngëtarja e “After the Storm” pohoi gjithashtu se Cyrus abuzoi me të verbalisht gjatë kohës së tyre së bashku.

 

 

 

 Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button