Aktualitet dhe LajmeLajmi i funditPërditshmëriPersonalitetePolitikëShqipëria

Edi Rama vlereson punën e kryetarit dibran të bashkisë Kamëz, Rakip Suli

Share

Kryeministri i Shqiperise Edi Rama e ka nisur diten duke postuar nje pune te perkryer qe Bashkia Kames me kryetar dibranin Rakip Suli ka bërë

Kryeministri i vendit ka reklamuar ate qe u cilesua si objekti me i mire arsimor ne Shqiperi, i vleresuar dhe nderkombtarisht si objekti me arkitekturen me te mire.

 

Postimi:

Edi Rama 

????Duke u cilësuar si një nga ndërtesat bashkëkohore mësimore më të bukura të ndërtuara në Europë vitin e shkuar, në përshtatje me kërkesat dhe dëshirat e fëmijëve, kopshti i Ri i Rindërtimit, “Lidhja e Prizrenit” në Kamëz – aty ku deri dje kishte vetëm ndërtime pa leje, baltë e dy gishta lart – ka fituar çmimin ndërkombëtar të arkitekturës: “BigSEE ARCHITECTURE AWARD 2021”????????????????????
Kindergarten Lidhja e Prizrenit, Kamëz - BigSEE

Artikuj të ngjashëm

Back to top button