Aktualitet dhe Lajme

E rëndë në Pejë/ Plagosen 3 anëtarë të një familjeje, autori në arrati

Share

Tre persona të së njëjtës familje janë plagosur me armë zjarri mbrëmjen e kësaj të mërkure në Pejë. Të plagosurit janë dërguar me urgjencë në spital ku mësohet se njëri prej tyre është në gjendje të rëndë. Spitali i Pejës, konfirmoi se të plagosurve i është dhënë ndihma e nevojshme mjekësore.

Mediat e Kosovës shkruajnë se autoritetet e kanë identifikuar autorin dhe e kanë shpallur atë në kërkim. “Personi i dyshuar për këtë ngjarje ndodhet në kërkim intensiv”, – tha prokurori i çështjes. Ai tha se policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe është duke i siguruar të gjitha provat.

Lajmi po përditësohet…Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button