Aktualitet dhe Lajme

E rëndë në Greqi/ Bie shtylla, plagoset punëtori shqiptar

Share

Një 50-vjeçar me origjinë shqiptare, është plagosur rëndë si pasojë e një aksidenti të ndodhur pas depos së Bashkisë së Korinthisë në Greqi, ku punishtja e një kontraktori të jashtëm po kryente punimet e montimit të shtyllave, kur në një moment ra një shtyllë së bashku me ajrorin.

Menjëherë është lajmëruar ambulanca e EKAV Korinth, e cila ka mbërritur menjëherë dhe i lënduari është transportuar në spital.

Ai u diagnostikua me lëndime të rënda dhe një hematomë të madhe në kokë.

Shqiptari do të dërgohet në një spital të Athinës, sipas të njëjtave burime.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button