Aktualitet dhe Lajme

E mbështjellë me peshqir, gjendet e braktisur në mes të rrugës foshnja në Londër

Share

Një vajzë e porsalindur, e cila u gjet e braktisur në një çantë në lindje të Londrës është dërguar në spital.

Vogëlushja ishte mbështjellë me një peshqir teksa temperaturat kanë rënë nën zero.
Sipas BBC, ajo u pa në zonën e Newham nga një kalimtar i cili po ecte me qenin e tij.

Në fakt, burri e mbajti ngrohtë derisa mbërriti ndihma e parë.

Policia e Londrës i ka bërë apel nënës së fëmijës që të kontaktojë me ta, duke shprehur frikën për fatin e saj.

Në të njëjtën kohë, policia i bëri thirrje kujtdo që di diçka për ngjarjen, të raportojë tek autoritetet.
Foshnja është e treta e gjetur në Newham në katër vjet, me një vajzë të lënë në park në shkurt 2019 dhe një djalë në rrugë në janar 2020.
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button