Aktualitet dhe Lajme

Courteney Cox flet për Matthew Perry: E ndjej prezencën e tij

Share

Courteney Cox ka folur së fundmi në lidhje me kolegu e saj të ndjerë të “Friends”, Matthew Perry, ndërsa përkujtonte 20 vjetorin e finales së serialit hit të Sitcom.

“Jam shumë mirënjohës që kam punuar kaq ngushtë me të për kaq shumë vite. Ai më viziton shumë, nëse besojmë në këtë”, tha aktorja 59-vjeçare në një intervistë për “CBS Sunday Morning” të botuar të dielën.

Cox, e cila luajti si Monica Gellar së bashku me Chandler Bing të Perry-t për 10 sezone, shtjelloi më tej kur u pyet për spiritualitetin e saj.

“Unë flas me nënën time, babin tim, Matthew. Më duket se ka shumë njerëz që, mendoj, na udhëheqin,” shpjegoi ajo. “Unë ndjej prezencën e Mathew”.

Perry u shpall i vdekur më 28 tetor 2023, në moshën 54-vjeçare, pasi u gjet i pa ndjenja në një jakuzzi në shtëpinë e tij në Pacific Palisades, Kaliforni. Në dhjetor, Zyra e Ekzaminuesit Mjekësor të Qarkut LA përcaktoi se aktori vdiq nga “efektet akute të ketaminës”. Mënyra e vdekjes ishte aksidentale.

Ditë pas vdekjes së tij tragjike, kasti i “Friends” – përfshirë Cox, Jennifer Aniston, David Schwimmer, Matt LeBlanc dhe Lisa Kudrow – ndanë një deklaratë duke shprehur pikëllimin e tyre për lajmin.

Ne jemi të gjithë shumë të shkatërruar nga humbja e Mateut. Ne ishim më shumë se thjesht shokë. Ne jemi një familje”, kanë shkruar ata.

“Me kalimin e kohës do të themi më shumë, kur të kemi mundësi”, shtuan aktorët. “Cox më vonë i bëri homazhe Perry në Instagram në nëntor, kur ajo postoi një klip nga një nga skenat e tyre të shumta së bashku në “Friends”./Lapsi.alHuazuar nga Lapsi.al

Back to top button