Aktualitet dhe Lajme

Çmontohet banda shqiptare në Spanjë, kapen mbi 500 kg drogë dhe 700 mijë euro cash, në pranga 3 persona

Share

Tre shqiptarë janë arrestuar nga policia spanjolle si të akuzuar për trafik droge dhe armëmbajtje pa leje.

Gjatë kontrolleve në vendqëndrimet e kësaj bande kriminale autoritetet spanjolle kanë gjetur dhe sekuestruar 518 kilogramë marijuanë dhe afron 700 mijë euro.

Sipas mediave të huaja, tre shqiptarët e shisnin marijuanën drejt vendeve europiane.

Ata jetonin në dy banesa të ndryshme – njëra përdorej nga kryetari i bandës dhe tjetra nga dy të tjerët – dhe policia gjeti e sekuestroi po ashtu në to 36 gramë kokainë, 148 gramë hashash, tre automjete, 15 celularë dhe armë zjarri me rreth 40 gëzhoja të dy kalibrave të ndryshëm.

Tre shqiptarët u arrestuan dhe veprimtaria e tyre ilegale u godit në kuadër të operacionit “Celavi”


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button