Aktualitet dhe Lajme

Cameron niset drejt Rinasit, anulon takimin me Begajn për shkak të…

Share

Sekretari i Jashtëm Britanik, David Cameron ka anuluar takimin e parashikuar në axhendën e vizitës së tij në Shqipëri me Presidentin Bajram Begaj. Shkak është bërë axhenda e ngjeshur e Cameron.

Klan News raporton se pas rreth 2 orësh vizitë zyrtare në Tiranë, David Cameron është nisur drejt aeroportit të Rinasit, prej nga ku do të largohet nga Shqipëria.

Cameron mbërriti rreth orës 11:00 në Tiranë ku u prit nga ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani. Më pas, Sekretari Cameron ka zhvilluar takim kokë më kokë me kryeministrin Rama. Pas takimit, Rama dhe Cameron kanë dhënë një deklaratë të përbashkët për shtyp.

/a.r


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button