Aktualitet dhe Lajme

Brad Pitt , i lënduar pas kërkesës së Shiloh

Share

Një javë pasi vajza 18-vjeçare e Angelina Jolie dhe Brad Pitt, Shiloh, bëri kërkesë për të hequr “Pitt” nga mbiemri i saj, një burim i afërt me aktorin thotë për PEOPLE se babai i gjashtë fëmijëve është “i vetëdijshëm dhe i mërzitur” për ndryshimin.

“Ai është i vetëdijshëm dhe i mërzitur që Shiloh hoqi mbiemrin. Ai kurrë nuk ka ndjerë më shumë gëzim se kur ajo lindi. Ai gjithmonë donte një vajzë”, thotë burimi.

“Natyrisht nuk është e lehtë për Brad. Ai i do fëmijët e tij. Është shumë e trishtueshme,” shton burimi i brendshëm.“I gjithë ky proces ka qenë shumë i vështirë për të gjithë familjen”.

Siç u konfirmua më parë për PEOPLE nga dikush i njohur me këtë çështje, dokumentet e Shiloh u depozituan të hënën, më 27 maj, që ishte edhe ditëlindja e saj e 18-të. Adoleshentja po kërkon një emër të ri ligjor, duke shpresuar të kalojë thjesht “Shiloh Jolie”.

Jolie, 48, dhe Pitt, 60 vjeç, kanë gjashtë fëmijë: Maddox, 22, Zahara, 19, Shiloh, Pax, 20, dhe binjakët Knox dhe Vivienne, 15.

Shiloh nuk është fëmija i vetëm i Jolie dhe Pitt që kërkon të heqë mbiemrin . Në muzikalin e ri The Outsiders, ku vajza e tyre Vivienne ndihmoi mamin Jolie të prodhonte, adoleshentja renditet si “Vivienne Jolie” në vend të “Vivienne Jolie-Pitt”, konfirmon PEOPLE. Për momentin, nuk është e qartë nëse Vivienne ka ndryshuar ligjërisht emrin e saj.

Nëntorin e kaluar, ndërsa bashkohej me grupin Alpha Kappa Alpha në universitetin e saj, Spelman College, vajza e madhe e ish-çiftit Zahara u prezantua si “Zahara Marley Jolie”, tregoi një video e shpërndarë nga Essence.Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button