Aktualitet dhe Lajme

Azil në Hungari? Flet Ilir Meta: Dëshira për të më arrestuar mua, është e armiqve të Shqipërisë

Share

Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta është pyetur nëse i është afruar azil politik në Hungari. “Ilir Meta, nuk ka arsye të kërkoj azil politik”, thotë Meta për Fax News.

Ai tha se “dëshira për të më arrestuar mua, është e armiqve të Shqipërisë”. Gjatë intervistës, Meta tha se SPAK “nuk guxon asnjëherë ti përmendë emrin e Edi Ramës, në çështjen e inceneratorëve”.

‘Duke u ndalur te koalicioni me Edi Ramen gjatë periudhës 2013-2017, kreu i Partisë Lirisë tha: “Ilir Meta kur ishte Kryetar Parlamenti, i prishte shumë punë Edi Ramës”. Ai gjithashtu u ndal edhe tek zgjedhjet e vitit të ardhshëm, duke theksuar se “vullneti i popullit shqiptar, do të triumfojë në zgjedhjet e ardhshme”.


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button