Aktualitet dhe Lajme

Atentati ndaj Zamir Kalemit në Tiranë, zbardhen detaje të reja

Share

 Kanë dalë në dritë detaje të reja nga atentati ndaj 35-vjecarit Zamir Kalemi, në mbikalimin e Selitës, mbrëmjen e djeshme.

Sipas informacioneve, mësohet se 35-vjecari, i cili mundi t’i shpëtojë atentatit për eleminimin e tij, ka marrë plagë në krah dhe këmbë.

35-vjecari Zamir Kalemi, kishte pikasur atentatorët, ndërsa kreu manovra me makinë në rrugë për t’i shpëtuar plumbave.

Sipas hetimeve, autorët kanë vijuar ta qëllojne në levizje në një distancë 50-100 metra, derisa Smarti është përplasur me bordurat anësore në rrugë.

Mësohet gjithashtu, se i plagosuri ka dalë vetë nga automjeti dhe ka kërkuar ndihmë.

Ai është transportuar për në spital me një makinë të rastit.
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button