Aktualitet dhe Lajme

Aksidenti me 8 viktima në Këlcyrë, identifikohet drejtuesi i mjetit

Share

Është dentifikuar drejtuesi i mjetit që u përfshi në aksidentin në Këlcyrë, ku humbën jetën tetë persona, mes tyre shtatë emigrantë.

Sipas informacioneve, drejtuesi i mjetit është shtetasi Edison Bregaj, ndërsa nuk dihen detaje në lidhje me identitetin e emigrantëve.

Mësohet se shoferi i “Benz-it” ka parë dy policë që po patrullonin zonën në këmbë, është trembur dhe është kthyer drejt Përmetit.

Shërbimet e policisë më pas kanë njoftuar patrullat, të cilat u vunë në ndjekje të makinës.

Për shkak se shoferi nuk e ka ditur rrugën dhe për shkak të shpejtësisë së madhe me të cilën udhëtonte, në afërsi të një kthese ka humbur kontrollin dhe ka fluturuar 200 metra.

Përplasja ka qenë aq e fortë, sa të 8 personat kanë gjetur vdekjen në vend.

Automjeti ishte marrë me qira në Shkodër, jo nga viktima, por nga një person tjetër i cili është marrë në pyetje nga policia.

Identifikimi i emigrantëve është i vështirë, për shkak të dëmtimeve të rënda që kanë marrë.
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button