Aktualitet dhe Lajme

Xavi vendosi të vazhdojë me Barcelonën, por trajneri spanjoll ishte në radarët e Milanit

Share

Sipas “Mundo Deportivo”, Xavi ndryshoi mendje dhe do të qëndrojë në Barcelonë sezonin e ardhshëm, duke krijuar një efekt goditës për Milanin dhe Roberto De Zerbin.

Trajneri kishte njoftuar në fillim të këtij sezoni se do të largohej sapo të përfundonte sezoni, por që nga ajo kohë bëri një varg rezultatesh dhe paraqitjesh të mira.

Kishte një takim mbrëmjen e së mërkurës në shtëpinë e presidentit të Barcelonës Joan Laporta dhe “Mundo Deportivo” pretendon se u tregua i suksesshëm, duke ndryshuar mendjen e Xavit, kështu që ai do të qëndrojë në “Camp Nou” për sezonin 2024-25.

Xavi ka qenë një nga shumë kandidatët e përmendur për postin e Milanit, pasi Stefano Pioli do të shkarkohet këtë verë.

Kjo do të thotë gjithashtu se Barcelona nuk është më në kërkim të një trajneri të ri, pasi trajneri italian i Brightonit, De Zerbi, ishte përmendur për ta zëvendësuar Xavin.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button