Aktualitet dhe Lajme

Video/ “Shkrova ‘vjedhur’ poshtë një titulli në Juventus Stadium”, zbulimi provokator i Viviano

Share

Emiliano Viviano tërhequr vëmendjen me disa deklarata dhe zbulime në lidhje me një nga veprimet e tij. Historia e tij nuk i ka pëlqyer tifozëve të Juventus dhe është konsideruar provokim.

VIVIANO, ZEMRA VIOLA

Emiliano Viviano u rrit si futbollistikisht te Fiorentina, ku hodhi hapat e parë si futbollist. Portieri më pas pati nderin të vishte fanellën e ekipit të tij në sezonin 2012-2013. Tani, në moshën 38-vjeçare, ai luajti sezonin e fundit me Ascolin në Serie B. Gjatë një ndërhyrje të tij në TvPlay, portieri zbuloi një histori në të cilën ai ishte protagonist.

Lexo më tej: Thiago Motta krijon një problem në dhomat e zhveshjes së Juventus: Danilo nuk e merr mirë

“VJEDHUR” NËN TITULLIN E JUVENTUS

Viviano tha se, gjatë një ndeshjeje të luajtur në Juventus Stadium, ai bëri një pickim të vogël ndaj bardhezinjve: “Në dhomat e zhveshjes së ekipit vizitues janë të gjitha kampionatet e fituara nga Juventus. Kam shkruar “vjedhur” nën atë të viteve 1981 -1982, kur bardhezinjtë e fituan ndaj Fiorentinës. Pastaj ia dërgova foton vëllait tim. Një gjest që nga njëra anë ekzaltoi tifozët viola, por nga ana tjetër nuk i pëlqeu aspak tifozëve bardhezinj. Viviano tregoi kështu se Fiorentina është skuadra e tij e vërtetë e zemrës.

Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button