Aktualitet dhe Lajme

VIDEO / Ronaldo shpërthen në lot, Al Nassr humb finalen me penallti

Share

Al Hilal ka fituar Kupën e Mbretit në Arabinë Sauditë pasi ia doli në finale kundër Al Nassr. Cristiano Ronaldo nuk ia doli të ishte decisiv.

Gjithçka u vendos nga penalltitë. Al Hilal u tregua më e saktë se rivalët e tij duke fituar 5 me 4.

Koha e rregullt përfundoi me rezultatin 1 me 1. As shtesat nuk prodhuan fitues, ndërsa rastet e humbura ishin të shumta.

Kujtojmë se pjesë e Al Hilal është dhe Neymar që nuk luajti për shkak dëmtimi.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button