Aktualitet dhe Lajme

U plagos nga shpërthimi i fuqishëm në Lushnje, si është gjendja shëndetësore e deputetit PS Bujar Çela

Share

Dy ditë pas ngjarjes së rëndë që tronditi Lushnjen, ku pas një shërbimi në një kapanon në ndërtim, humbën jetën dy persona dhe u plagosën 7 të tjerë, zbardhen detaje nga gjendja shëndetësore e deputetit të PS-së, Bujar Çela.

Ky i fundit ishte mes të plagosurve, nga shpërthimi në këtë subjekt që ishte në pronësi të tij.

Mësohet se deputeti Çela ndodhet në spitalin e Traumës, në gjendje të mirë shëndetësore.

Ai i nënshtruar një ndërhyrje kirurgjikale ditën e premte, kur ndodhi edhe ngjarja.

Sakaq, në kujdes intensiv është i plagosuri Sokol Lumi, ndërsa të tjerët janë në gjendje të mirë.

Kujtojmë se babë e bir humbën jetën nga shpërthimi, Roland dhe Elidon Hoxha.

Raportohet se në spitalin e Lushnjes, aktualisht ndodhet Sajmir Korreshi i cili ka cifla nga shpërthimi në duar.

Kanë marrë mjekim dhe janë larguar për ne banesë Ilia Sota, Lunedi Golemi, Ervis Sharka si dhe Ergys Gorovelli.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button