Aktualitet dhe Lajme

U ‘arrestua’ brenda BBV! / Liam Osmani jep deklaratën e tij

Share

Liam Osmani banori më i ri i “BBV3” ka përfunduar sot në prangat e policisë. Momenti i arrestimit nuk është dhënë në transmetim “live”.

Ai rezulton i dënuar me 2 vjet e 6 muaj burg për mashtrim biletash në vlerë rreth 6 mijë euro. Para hetuesve, 44-vjeçari pretendon se ka qenë në dijeni të një denoncimi në emër të tij për mashtrim, por jo se ishte dënuar.

Disa shprehen se e gjithë kjo situatë po duket më tepër si show mediatik, pasi ngjarja në fjalë ka ndodhur para 5 vitesh, ndërsa Prokuroria vendosi tani për arrestimin e tij, duke e lënë tërësisht të paqartë këtë situatë.

Liam ka mbërritur në Shqipëri para 10 ditësh nga aeroporti i Rinasit dhe nuk është ndaluar nga Policia.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button