Aktualitet dhe Lajme

Transportonte emigrantë të paligjshëm, arrestohet i riu në Sekanik

Share

Një i huaj 20-vjeçar është arrestuar për transport të paligjshëm të të huajve brenda vendit, tentativë zhvatjeje, ndalim të paligjshëm dhe dhunë ndaj zyrtarëve dhe personave gjyqësorë.

Gjithashtu gjatë kontrollit në një banesë në qendër të qytetit është konstatuar se brenda hapësirës, ​​20-vjeçari mbante pa dëshirën e tyre tre të huaj, njëri prej të cilëve ishte i mitur, duke kërkuar një shumë të hollash për lirimin e tyre. Po ashtu 20-vjeçari tentoi të arratisej në sy të policisë. Ndërkohë janë sekuestruar një shumë parash dhe një celular.Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button