Aktualitet dhe LajmePërditshmëriRajoniShqipëria

Tërmet i fuqishëm ‘shkund’ Greqinë lëkundje edhe në Shqipëri

Share

Një tërmet i fuqishëm është regjistruar në Greqi  me madhësi 5.9 të shkallës Rihter, sipas te dhenave paraprake.

Lekundjet jane ndjere edhe ne Shqiperi.

Sipas të dhënave paraprake epiqendra e tërmetit ishte në Larisa.

Lekundjet jane ndjere edhe ne zonen e Korces dhe Gjirokastres.

Ne vendin tone nuk raportohet per deme.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button