Aktualitet dhe Lajme

Tërmet i fuqishëm në Iran, sa ishte magnituda

Share

Mëngjesin e kësaj të marte, një tërmet i fuqishëm ka tronditur Iranin.

Mësohet se tërmeti u regjistrua me magnitudë 5.4 të shkallës Rihter.

Thellësia e regjistruar, u shënua prej 10 kilometrash.

The post Tërmet i fuqishëm në Iran, sa ishte magnituda appeared first on Albeu.com.


Huazuar nga Albeu.com

Back to top button