Aktualitet dhe Lajme

Reshjet e dëborës zbardhin Dibrën

Share

Muaji Mars ka nisur me temperatura të ulëta të shoqëruara me reshje të dendura shiu. Ndërsa në zonat malore, vendin e shiut e kanë zënë reshjet e dëborës.

Edhe pse sa u futëm në stinën e pranverës, Dibra mengjesin e sotëm është zgjuar e zbardhur nga dëbora e rënë gjatë orëve të para të mëngjesit. Në qytet dëbora ka zbardhur çatitë e banesava, ndërsa në zonat më të thella dhe në fshatrat e Dibrës, dëbora shkon deri në 15 centimetra.

Deri tani nuk ka raportohet për probleme në qarkullimin e rrugëve. Rruga Peshkopi-Tiranë është e kalueshme, as në fshatra nuk raportohet për probleme.

 

A ju ndihmoi ky artikull?

PoJo


huazuar nga newsbomb.net

Back to top button