Aktualitet dhe Lajme

Tërmet i fortë godet Italinë, ja sa ishte magnituda

Share

Një tërmet i fortë ka goditur jugun e Italisë. Tërmeti me magnitutë 4.4 ka lëkundur qytetin e Napolit.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në Campi Flegrei në një thellësi prej 10 kilometrash.

Mediat italiane nuk raportojnë për dëme, ndërsa qytetarët janë shprehur se i kanë ndjerë dy tërmete njëri pas tjetrit, ku i dyti ka qenë edhe më i fortë.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button