Aktualitet dhe Lajme

Tentoi të ‘blinte’ policin kufitar me 50 euro, procedohet 30 vjeçari në Kakavijë

Share

schedule09:24 – 25 Maj, 2023

Një 30 vjeçar është proceduar penalisht pasi tentoi të korruptonte punonjësin e Policisë Kufitare në Kakavijë. 30 vjeçari kishte vendosur 50 euro brenda pasaportës në mënyrë që polici ta lejonte të kalonte kufirin në mënyrë të parregullt pasi ishte kthyer deportiv nga policia greke.

Në vijim të veprimeve proceduriale, nisi procedimi në gjendje të lirë për të riun për veprën penale “Korrupsioni aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike”. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër për veprime të mëtejshme./abcnews.al
Huazuar nga abcnews.al

Artikuj të ngjashëm

Back to top button