Aktualitet dhe Lajme

S’pranoi që t’u ndalonte autoriteteve, ekzekutohet 27-vjeçari, banorët përleshen me policinë

Share

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në një qytet të Meksikës, ku qytetarët janë përleshur me policinë.

Gjithçka ka nisur kur një 27-vjeçar, është qëlluar për vdekje nga policia në qytetin Lerdo de Tejada, në bregdetin e Gjirit.

Banorët përmbysën një makinë policie dhe më pas i vunë zjarrin dhe thyen xhamat e bashkisë.Viktimë ngeli Brando Arellano Cruz u qëllua të premten, pasi nuk e ndaloi makinën në një postbllok policie, ndërsa ishte duke te shtëpia e gjyshes së tij.
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button