Aktualitet dhe LajmeLajmi i funditPërditshmëriPolitikëRajoni

Shqiptarët nisin festën, Nik Gjeloshaj zgjidhet kryetari i komunës së Tuzit në Mal të Zi

Share

Tuzi shpërthen ne festë pas rezultatit te zgjedhjeve atje.

Nik Gjeloshaj dhe koalicioni “Forumi Shqiptar” merr 18 mandate dhe zyrtarisht fiton të drejtën edhe për kryetarin e komunës së Tuzit.

Tani shqiptarët nisin festën nën ngjyrat kuqezi.
Neper qytet kane dale persona te shumte te cilet marshojne me flamurin kuq e zi ne hapesiren publike.

Komuna e Tuzit është një nga 24 njesite administrative te Malit të Zi.

Selia e komunës është qyteti i Tuzit.

Komuna ndodhet rreth 10 km në jug të kryeqytetit Podgoricë dhe përbëhet nga më shumë se 40 vendbanime të veçanta. Source link /Lajmifundit

Artikuj të ngjashëm

Back to top button