Aktualitet dhe Lajme

Shpërthim me lëndë plasëse në një banesë në Krujë, zbulohet emri i objektivit

Share

Një sasi lënde plasëse ka shpërthyer pranë një banesë në fshatin Arrameras të Fushë Krujës, mbrëmjen e së shtunës.

Tritoli është vendosur në ambientet e jashtme të shtëpisë së Alfred Kurtit.

“Më datë 18.05.2024, rreth orës 22:10, në Arrameras, në ambientet e jashtme të banesës së shtetasit A. K., dyshohet se ka shpërthyer një sasi e vogël lënde plasëse, dhe si pasojë ka vetëm dëme materiale (është dëmtuar porta e jashtme)”, njofton policia.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

/a.r


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button