Aktualitet dhe Lajme

Sherr mes tre shqiptarëve në Itali/ 33-vjeçari goditet me thikë në gjoks

Share

Dy vëllezër shqiptar kanë rënë në pranagt e policisë italiane. Bëhet me dije se policia arrestoi me urdhër të Prokurorisë dy shqiptarët të moshës 40 dhe 32 vjeç, të akuzuar për bashkëpunim në vrasje në tentativë dhe u dërguan në paraburgim në Parma. Si pasjë e debatit të dhunshëm që ka ndodhur mbrëmjen e së premtes që ka lindur për arsye të parëndësishme mes të njohurve të kombësisë shqiptare ka mbetur i plagosur një 33-vjeçar.

Mësohet se 33-vjeçari është shtruar në në gjendje të rëndë në spitalin Maggiore në Parma pasi u godit me thikë në një apartament në Sorbolo Mezzani, Parma. Gjithashtu ndërhyrja e shpejtë autoriteteve ka shmangur pasojat e mëtejshme dramatike mes dy vëllezërve dhe 33-vjeçarit.Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button