Aktualitet dhe Lajme

Real Madridi publikon formacionin zyrtar dy orë para përballjes

Share

Borussia Dortmund dhe Real Madrid do të luajën në finalen e Ligës së Kampionëve në Wembley të Londrës.

Milionerët gjerman vijnë në finale pasi eliminuan ekipe si PSG dhe Atletico Madrid.

Në anën tjetër, Los Blancos mposhtën favoritin kryesor Man Cityn dhe Bayern Munich për të prekur një finale tjetër.

Carlo Ancelotti dhe Real Madridi zakonisht e publikojnë formacionin dy orë para ndeshjes, por kësaj radhe edhe pse është finale, ata e kanë bërë këtë gjë edhe më herët.

Tekniku i madh italian do t’i qëndrojë besnik skemës së tij me 4-3-1-2, ku në sulm do të jenë treshja, Jude Bellingham, Vinicius Junior dhe Rodrygo.

Toni Kroos luan nga minuta e parë, ndërsa Camavinga dhe Valverde po ashtu jan pjesë e formacionit.

Borussia Dortmund: Pas pak..

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Rudiger, Nacho, Mendy, Valverde, Camavinga. Kroos, Bellingham, Vinicius, Rodrygo.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button