Aktualitet dhe Lajme

Protesta para Bashkisë së Tiranës zgjat më pak se 1 orë

Share

Ka zgjatur më pak se 1 orë protesta e opozitës para Bashkisë së Tiranës. Protesta e 15-të e thirrur para Bashkisë kishte të njëjtën kërkesë: dorëheqjen e Erion Veliaj nga posti i kryebashkiakut.

Në protestë nuk kanë munguar incidentet e vogla, përfshi edhe djegien e disa gomave, dhe hedhjen e objekteve drejt godinës së Bashkisë së Tiranës.

Por kanë munguar përplasjet e forta mes protestuesve dhe forcave të rendit.

Policia ka ndërhyrë për të fikur flakët që iu vendosën gomave, ndërsa kanë vijuar akuzat në drejtim të Kryebashkiakut Veliaj dhe SPAK.

Protesta e zhvilluar sot dukej si një vijim i ritualit të protestave të mëparshme, ndërkohë që nga mesazhet e dhëna dukej më shumë si një protestë që synonte ti bëhej thirrje qytetarëve për të marrë pjesë në protestën kombëtare të 11 korrikut.Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button