Aktualitet dhe Lajme

Pep Guardiolas i mungon një ish-lojtar i Man Cityt dhe pendohet për shitjen e tij

Share

Pep Guardiola po ndjen keqardhje të madhe për largimin e një ylli kryesor verën e kaluar, siç raportohet nga Mundo Deportivo.

Trajneri i Manchester Cityt, i njohur për lëvizjet e tij të zgjuara në transferime, është veçanërisht i penduar për vendimin për të lejuar Ilkay Gundogan të largohet falas nga klubi.

Pavarësisht nënshkrimeve të suksesshme si John Stones dhe Kevin De Bruyne, Guardiola mendon se largimi i gjermanit nuk është plotësuar në mënyrë adekuate nga lojtarët aktualë.

“Pep Guardiola dhe Manchester City e kanë vënë re largimin e Gundogan këtë sezon. Trajnerit i mungon prania e tij, loja dhe ndikimi që kishte. Lojtarët e nënshkruar për ta zëvendësuar nuk e kanë bërë atë të harrojë dhe klubi anglez i vjen keq që nuk ka qenë këmbëngulës me rinovimin e tij”, thuhet në artikullin e Mundo Deportivos.

“Pep nuk donte ta linte të largohej, por City e mori rinovimin e tij me qetësi. Anglezët e kanë vënë re boshllëkun në mesfushë”.

Sipas Mundo Deportivo, Gundogan gjithashtu luajti një rol vendimtar në paraqitjen e Erling Haaland dhe rënia e lehtë e formës së sulmuesit norvegjez mund të lidhet me largimin e 33-vjeçarit. /Telegrafi/
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button