Aktualitet dhe Lajme

Parashikimi i horoskopit 29 prill, ja çfarë kanë rezervuar yjet për ju sot

Share

Dashi
Ju jeni duke arritur në një pikë shumë kulmore në lidhje me karrierën tuaj. Bëni rregullime të vogla sot, por përpiquni të përmbaheni nga marrja e ndonjë vendimi thelbësor.

Demi
Fatkeqësisht, ju nuk jeni në gjendje të krijoni lidhjet që dëshironi sot. Personat që telefononi nuk janë të disponueshëm. Pranojeni këtë dhe besoni se këto gjëra kanë ndodhur për mirë.

Binjaket
Ngjarjet vazhdojnë të jenë të ethshme rreth punës dhe gjëja e fundit që ekziston është paqja. Kuptoni se kjo është vetëm një fazë dhe se ju mund të përfitoni në fakt duke qenë paksa më këmbëngulës.

Gaforrja
Kur nuk e gjeni përgjigjen që po kërkoni sot, përpiquni të mos mërziteni dhe të sulmoni të gjithë rreth jush. Besoni se përgjigjja do të vijë. Mund të mos vijë kur të dëshironi, por do ta keni kur të keni vërtet nevojë.

Luani
Sot mund të katapultohesh përkohësisht në sy të publikut. Ndoshta një parandjenjë që keni shprehur dikur ka ndodhur dhe të tjerët duan ta diskutojnë atë. Nëse nuk jeni në humor për biseda, është mirë ta shmangni atë.

Virgjeresha
Ju mund të përpiqeni me dhunë të qëndroni në këmbë sot, por pse të shqetësoheni? Ia vlen të merret parasysh argumenti i kundërt. Ju keni një mundësi të jashtëzakonshme para jush në të cilën mund të rriteni dhe të mësoni shumë. Përqafoje atë.

Peshorja
Dikush që mendonit se ishte mjaft i mrekullueshëm dhe plot premtime të lezetshme, rezulton të jetë më pak i tillë. Nuk ka nevojë të tregoheni të pasjellshëm, por me siguri do të ndjeni nevojën për të mbajtur më shumë distancë në të ardhmen.

Akrepi
Një mik apo partner romantik mund të mos komunikojë me ju ashtu siç duhet. Diçka po e shqetëson të dashurën tuaj dhe ai ose ajo nuk dëshiron ta diskutojë atë. Edhe nëse pyesni, përgjigjet ka të ngjarë të jenë evazive.

Shigjetari
Njerëz të tjerë mund të këmbëngulin që ju duhet të ngadalësoni, por ju nuk duhet domosdoshmërisht të dëgjoni. Sot mund të jetë një rënie e lehtë, por tendenca më e madhe është mjaft pozitive për ju. Ju jeni duke ecur në një spirale lart drejt suksesit.

Bricjapi
Përdoreni këtë ditë në mënyrën më produktive të mundshme. Ju keni potencialin për të qenë jashtëzakonisht i suksesshëm me çdo gjë që ndiqni. Përfitoni nga siguria që keni sot, sepse me shumë mundësi, ajo nuk do të jetë aty nesër.

Ujori
Jeni në një periudhë me energji të lartë në të cilën mund të arrini jo pak. Sigurohuni që po e përqendroni këtë energji në qëllimet tuaja, në vend që ta lini këtë energji të shkojë dëm në gjëra të tjera. Suksesi në karrierë është i arritshëm nëse vërtet e dëshironi.

Peshqit
Tensioni i lidhur me punën vazhdon të rritet dhe duket se nuk ka fund. Merrni kohë për veten tuaj në mënyrë që të ruani mendjen tuaj të shëndoshë. Të përfshihesh shumë në dramën e punës suaj është e rrezikshme tani.


Huazuar nga StartNews.

Back to top button