BotaPërditshmëriPolitikë

Nuk ka më dyshime! Joe Biden është President i 46-të i SHBA

“Joe Biden është Presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës…”

Kështu ka deklaruar faqja e madhe amerikane e cila ofron rezultatet më të shpejta dhe më të sakta për zgjedhjet.

“JoeBiden ka fituar Pensilvaninë dhe 20 votat e tij të kolegjit elektoral duke arritur në një total prej 273 votash elektorale.

Joe Biden është Presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës” shkruan faqja e njohur./albeu.com/

Source link

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button