Aktualitet dhe Lajme

Nuk ka fitues as në Hamburg, takimi shkon në shtesë

Share

Portugalia dhe Franca luajnë çerekfinalen e dytë të këtij Europiani në Hamburg.

Portugezët vijnë pas një fitore me penallti përballë Sllovenisë, teksa Cristiano Ronaldo do ta startojë si titullar edhe pse pas shumë kritikave.
Nga ana tjetër, “Gjelat” vijnë nga një fitore minimale përballë Belgjikës vetëm falë një autogoli, teksa të dyja skuadrat do të tentojnë fitoren dhe gjysmëfinalen.

REZULTATI LIVE:
PORTUGALI 0-0 FRANCË
KOMENTI LIVE:
90+4′ Mbyllet koha e rregullt me barazim 0-0!


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button