Aktualitet dhe LajmeLajmi i funditPërditshmëriShqipëria

Në zonat e ulëta kthjellime dhe në veri borë, si do të jetë moti të mërkurën

Share

Kushtet e qëndrueshme atmosferike do të dominojnë në pothuajse në të gjithë vendin gjatë gjithë ditës së mërkurë, duke sjellë alternime kthjellimesh dhe vranësirash kalimtare.

Pritet që vranësirat më të dukshme të jenë në zonat malorë, ku do të mund të sjellin reshje të pakta dhe të izoluara dëborë në zonat veriore.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -5 gradë celsius deri në 12 gradë celsius

Era do të fryjë lehtë dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Veri -Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

Për më shumë lajme nga moti klikoni linkun: https://albeu.com/moti/

Një kafe nga ju!

Back to top button