Aktualitet dhe Lajme

Moti i keq në Kinë, rregjistrohen disa të vdekur dhe dhjetëra të zhdukur

Share

9 persona kanë vdekur dhe mbi 15 të tjerë janë zhdukur si pasohë e shirave në Kinë, shkruajnë mediat e huaja.

Autoritetet në provincën bregdetare të Guangdong raportuan vdekjet ndërsa rezultojnë se mbi 15 shtetas janë zhdukur.

Provinca Lindore e Fujian-it dëshmoi reshje të dendura shiu që nga e diela pasdite, duke rezultuar në katër të vdekur, ndërsa dy të tjerë rezultojnë të zhdukur.

Shirat e dendur kanë goditur Kinën jugore dhe juglindore që nga e diela.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button