Aktualitet dhe Lajme

Ministri Xhelal Sveçla: Vuçiç përdori Kosovën për të shkaktuar tensione në rajon

Share

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, gjatë një interviste ekskluzive për News24,  shprehet se situata në Veri vijon të jetë e brishtë, pasi sipas tij, Beogradi ka një qasje jashtëzakonisht destruktive ndaj Kosovës.

Për ministrin Sveçla, Vuçiç dhe qeveria e tij kanë përdorur territorin e Kosovës për të shkaktuar tensione në të gjithë rajonin, por edhe më gjerë.

Vendimin për dinarin, ministri Sveçla e quajti të drejtë dhe normal për një vend që aspiron të jetë pjesë e Bashkimit Evropian.
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button