Aktualitet dhe Lajme

Manchester City, e bujshme: lojtari dëbohet nga festa për titullin

Share

Entuziazmi është ngjitur në qiell në shtëpinë e Manchester City, në dritën e triumfit të Premier League 2023-24, titulli i katërt radhazi dhe i dhjeti në historinë e Citizens. Në bilbilin e fundit të ndeshjes kundër West Ham, të fituar 3-1, djemtë e Guardiolës festuan në Etihad, duke kulmuar me ngritjen e trofeut para tifozëve të tyre. Në mbrëmje festa është zhvendosur më pas në një restorant të njohur të qytetit, ku fatkeqësisht, Scott Carson, portieri i tretë i City, ishte protagonist i një episodi të pakëndshëm.

CARSON DËBOHET NGA FESTA E CITY

Për shkak të lumenjve të alkoolit që qarkullonin atë mbrëmje, Carson do të ishte përfshirë në një debat me një prej të pranishmëve në festë. E në këtë rast situata rrezikoi të degjeneronte, me portierin anglez 38-vjeçar që për oak filloi një sherr të vërtetë. Në këtë pikë erdhi ndërhyrja e sigurimit të lokalit, të cilët rreth orës 4 të mëngjesit morën masa duke e nxjerrë Carson nga klubi, ku festa vazhdoi pa portierin e tretë.Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button