Aktualitet dhe LajmeLajmi i funditPërditshmëriPersonalitetePolitikëShqipëria

Lulzim Basha dha dorëheqjen, kush e merr drejtimin e PD-së?

Share

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka dhënë para pak minutave dorëheqjen nga drejtimi i partisë.

Dilema më e madhe pas dorëheqjes së tij, është se kush do ta drejtojë tani selinë blu.

Sipas nenit 46 të statutit të partisë drejtimin e partisë deri në zgjedhjen e kryetarit te ri e merr njëri nga nënkryetarët.

Duke qenë se në rastin konkret të gjithë nënkryetarët e partive dhanë dorëheqjen, drejtimin e partisë deri në zgjedhjen e kreut të ri e merr Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi./albeu.com/

Back to top button