Aktualitet dhe Lajme

Ja sa deputetë fitojnë partitë shqiptare ne Maqedoninë e Veriut

Share

Pas numërimit të mbi 95% të votave, ështe publikuar edhe projeksioni jozyrtar për numrin e deputetëve bazuar në këto rezultate, shkruan Albeu.com.

Sipas ketij projeksoni, VMRO-DPME merr 59 mandate, e ndjekur nga Koalicioni Fronti Europian -BDI, me 19 mandate.

Koalicioni i LSDM, 18 mandate ndërsa opozita shqiptare VLEN 13.

E majta radikale merr 6 ndërsa partia e sapoformuar ZNAM merr 5 deputetë. /albeu.com/
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button