Aktualitet dhe Lajme

I burgosuri tenton t’i vërë flakën qelisë në Drenovë, ndez dyshekun me çakmak

Share

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në burgun e Drenovës, ku një i burgosur ka tentuar t’i verë flakën qelisë. Burime për media bëjnë me dije se i dënuari ka tentuar që t’i vërë flakën qelisë duke ndezur dyshekun me çakmak.

Kjo situatë ka alarmuar të burgosurit e tjerë, të cilët kanë thirrur menjëherë për ndihmë. Falë ndërhyrjes së menjëhershme të policëve të burgut është bërë e mundur që të burgosurit t’i hiqet çakmakun me të cilin po mundohej të ndizte dyshekun.

I burgosuri që ka kryer këtë veprim dyshohet se vuan nga probleme të shëndetit mendor dhe se nuk është hera e parë që kryen këtë akt.

A ju ndihmoi ky artikull?

PoJo


huazuar nga newsbomb.net

Back to top button