Aktualitet dhe Lajme

Gazetarja Anila Hoxha paralajmëron arrestime MASIVE: Po lirohen 30 vende në paraburgimin e 313-s

Share

Gazetarja e njohur Anila Hoxha, ka paralajmëruar arrestime të reja në kuadër të dosjes së inceneratorëve.

Përmes burimeve, ajo raporton se Drejtoria e Burgjeve po liron hapësirat në qelitë e paraburgimit, duke i shpërndarë ata që ndodhen aktualisht pas hekurave në Fier dhe në Shkodër.

Sipas saj bëhet fjalë për lirimin e 30 vendeve nga paraburgimi i 313-tës.

“Cfarë pritet të ndodhë ? Burgjet sapo boshatisën 30 vende ne qeli pranë paraburgimit 313. Te paraburgosurit jane shpërndarë në Fier dhe Shkodër”, shkruan gazetarja.

Deri tani në kuadër të hetimeve për dosjen e inceneratorëve kanë rënë në pranga dhe zyrtarë e ish zyrtarë të lartë socialistë, përfshirë ish-ministrin e Mjedisit Lefter Koka dhe ish-deputetin Alqi Bllako, ndërsa pritet të shpallet në kërkim ish-numri dy i qeverisë Arben Ahmetaj


Huazuar nga Start News

Back to top button