Aktualitet dhe Lajme

Gadishulli në gjendje të jashtëzakonshme, vullkani në Islandë del sërish në sipërfaqe

Share

Autoritetet në Islandën e Jugut kanë shpallur gjendjen e jashtëzakonshme pasi një vullkan në Gadishullin Reykjanes ka shpërthyer për të katërtën herë që nga dhjetori.

Në pamjet e shpërndara në rrjet shihet se si mali i llavës përpin gjithçka që i del para.

Llava ka mbërritur në qytetin e vogël Grindavik, ku mediat vendase raportojnë se janë evakuuar banorët.

The post Gadishulli në gjendje të jashtëzakonshme, vullkani në Islandë del sërish në sipërfaqe appeared first on Albeu.com.


Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button