Aktualitet dhe Lajme

FOTO/ Belgët në kërkim të pikëve të para, ja formacionet zyrtare të sfidës Belgjikë-Rumani

Share

Belgjika luan shansin e fundit për të kërkuar për të qëndruar në lojë sa i takon kualifikimit, pas humbjes befasuese në ndeshjen e parë ndaj Sllovakisë.

Janë publikuar para pak çastesh edhe formacionet zyrtare, teksa ka ndryshime tek formacioni i Tedescos

Skuadra belge duhet më çdo kusht të mposhtë Rumaninë për të mos rrezikuar që të mbetet jashtë vazhdimësisë së turneu dhe trajneri Tedesko shpreson që në ndeshjen e sotme të funksionojë siç duhet sulmi me në krye Lukakun, të mbështetur nga De Bryjn dhe Lukebakio./m.j


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button