PërditshmëriPersonaliteteSport dhe Fitnes

Florian Marku shpallet kampion, krenohen shqiptarët!

Share

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturi Maxim Prodan në Tottenham.

Marku ka treguar paraqitje shumë të mirë, duke triumfuar me vendim të gjyqtarëve.

Tashmë boksieri shqiptar është kampion në kategorinë IBF.

Kjo pa asnjë dyshim është fitorja më e madhe në karrierën e Florian Markut./albeu.com

 

Artikuj të ngjashëm

Back to top button