Aktualitet dhe Lajme

Euro 2024| Kthehet në kampin stërvitor të Anglisë pasi u bë prind për herë të tretë

Share

Phil Foden do të kthehet në kampin stërvitor të Anglisë sonte pasi mori pjesë në lindjen e fëmijës së tij të tretë.

Federata e Futbollit konfirmoi të mërkurën se ylli i Manchester City ishte kthyer në Mbretërinë e Bashkuar për shkak të një “çështjeje të ngutshme familjare”.

Foden shkoi në Angli menjëherë pas barazimit të së martës kundër Sllovenisë për të qenë me familjen e tij.

Partnerja e tij, Rebecca Cooke ka lindur një djalë dhe Foden kthehet në Gjermani të enjten në mbrëmje me shpresën se mund të stërvitet me ekipin në Weimar të premten.

Në prill të këtij viti u zbulua se 24-vjeçari dhe Cooke, 22 vjeç, ishin në pritje të fëmijës së tyre të tretë. Familja pozoi përpara një harku me tullumbace blu dhe të bardhë që kishte shkronja LED që binte në sy që shkruanin ‘Baby Foden’ mbi të.

Familja e festoi lajmin e tyre emocionues me një “baby shower”, duke ndarë fotografi të festimeve.

Cooke dhe Foden kanë një djalë, Ronnie, pesë vjeç dhe një vajzë, True, e cila mbushi një vjeç në fillim të këtij viti.

Ronnie, i cili ka llogarinë e tij në Instagram që ka katër milionë ndjekës dhe menaxhohet nga prindërit e tij, publikoi disa momente nga festimet.

Dyshja, të cilët të dy vijnë nga Stockport në Mançester, kryesisht e mbajnë marrëdhënien e tyre larg syrit të publikut, me Cooke që i mban private llogaritë e saj në mediat sociale.


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button