Aktualitet dhe LajmeLajme nga DibraNë BulqizëPërditshmëriPersonaliteteSport dhe Fitnes

Ëndrra bëhet realitet! K.F Bulqiza ngjitet në kategorinë e dytë.

Të palodhurit shpërblehen një ditë!

Share

Nën drejtimin e presidentit te klubit njekohesisht kryetari i Bashkise Bulqize Z. Lefter Alla dhe te trajnerit te K.F Bulqiza Z.Hakik Çekiçi ,  endrra e sportashesve te Bulqizes behet realitet! K.F Bulqiza ngjitet ne kategorine e dyte .

Ne nje interviste per portalin tone me trajnerin Hakik Çekiçi ai shprehet se ka qene nje enderr qe kur kam hapur akademine qe nje dite keta djem do te jene pjese e ekipit te madh dhe do ta ngjisim ekipin ne kat 2.

Qe ne vitin 2000 kam hapur akademine e futbollit ku shume nga djemte e akademise kane qene pjese e shkolles se futbollit . Loro Boriçi . Ne 2013 me jepet drejtimi i ekipit te madh ku ne 2015 kemi u kualifikuam per ne play of . Ku çuditerisht federata na e mohoi nje te tille . Ne 2015 deri ne 2019 nuk marrim pjese per arsye financiare
Ne 2019 me jepet zyrtarisht detyra nga klubi dhe bashkia si trajner dhe ku e kualifikuam ekipin per ne kat e dyte.
Ekipi K.F Bulqiza i krijuar ne vitin 1964 . Ka zhvilluar aktivitete futbollistike rregullisht ne kategorine e trete deri ne vitin 1990 . Pas ketij viti ka marre pjese me shkeputje deri ne vitin 2013 . Ne kete vit ekipi merr drejtim privat deri ne vitin 2018 . Pastaj ne vitin 2019 zyrtarizohet ekip bashkie ku nuk ka qene asnjehere kjo fale mbeshtetjes se bashkise dhe kujdesit personal te kryetarit aktual Lefter Alla regjistrohemi ne kalendarin futbollistik 2019-2020 . Ku jemi kualifikuar per te qene pjesmares ne kategorine e dyte 2020 – 2021.
Pritet te nisin punimet ne stadiumin e Bulqizes ku eshte  financues  bashkia, fonde private dhe FShF.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button