Aktualitet dhe Lajme

Ekzekutimi me snajper i 23-vjeçarit në Vlorë, shoqërohen 10 persona në polici, pista ku po hetohet

Share

Mbrëmjen e djeshme, rreth orës 22:00 , u ekzekutua me armë një 23-vjeçar në Vlorë. Lidhur me ngjarjen e ndodhur, dhjetë persona janë shoqëruar deri tani në policinë e Vlorës

Një plumb i vetëm në kokë dyshohet se i ka marrë jetën.

Burime nga policia thonë se arma e krimit ka qenë snajper, ndërsa pavarësisht kërkimeve, arma e krimit ende nuk është gjetur .

Autori që ka qëlluar në drejtim të 23-vjecarit, dyshohet se është ndihmuar edhe nga dy persona të tjerë për t’u larguar nga vendi i ngjarjes.

Ekzekutori dhe dy persona të tjerë që kanë ndihmuar autorin të largohet nga vendi i ngjarjes.

Policia ka sekuestruar kamerat të sigurisë përreth zonës, por ajo që vështirëson punën e policisë dhe për të parë lëvizjet e autorit dhe personave që mendohet se e kanë ndihmuar lidhet me faktin se menjëherë pas ekzekutimit, qyteti nuk ka patur energji elektrike.

Pak minuta pas ngjarjes është djegur një automjet në lagjen “24 maji”.




Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Artikuj të ngjashëm

Back to top button