Aktualitet dhe Lajme

E trishtë, ndahet nga jeta portieri 26-vjeçar

Share

Portieri 26-vjeçar i Kombëtares së Malit të Zi, Matija Sarkic, i cili ishte pjesë e Millwallit në Championship, ka ndërruar jetë.

Ngjarja e hidhur ndodhi gjatë mëngjesit të sotëm në Budva, teksa raportohet se “gardiani” është përballur me probleme shëndetësore, që i kanë marrë jetën më pas.

Sarkic debutoi në 2019 me kombëtaren e Malit të Zi, teksa në datën 5 qershor ishte titullar në miqësoren ndaj Belgjikës, sfidë ku ishte më i miri i skuadrës së tij.

“Të gjithë në klub dërgojnë gjithë dashurinë dhe ngushëllimet e tyre për familjen dhe miqtë e Matijas në këtë kohë jashtëzakonisht të trishtuar.

Klubi nuk do të bëjë komente të mëtejshme në këtë moment.

Dhe kërkon që të respektohet privatësia e familjes së Matijas”, lexohet në komunikatën e Millwallit.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button