Lajme nga DibraLajmi i funditPërditshmëriShqipëria

E FUNDIT/ Bllokohet nga rreshjet e dendura të borës rruga e Arbrit

Share

Bllokohet rruga e Arbrit, kete e ben te ditur Policia e Dibrës nepermjet nje statusi ne faqen zyrtare te fabebook-ut. Njoftimi i policise:

Qarku Dibër/ Njoftim
Për shkak të reshjeve të dëborës në Rrugën e Arbrit, në Bypass, qarkullimi i automjeteve është ndaluar përkohësisht pasi i gjithë aksi po pastrohet nga borëpastueset.

Shërbimet e Policisë Rrugore ndodhen në të dyja kahet e lëvizjes dhe nuk do të lejojnë asnjë drejtues mjeti të qarkullojë pa vendosur goma dimërore zinxhirë dhe deri sa rruga të pastrohet plotësisht nga kontraktorët.

Policia e Rrugore apelon për të gjithë drejtuesit e mjeteve që të tregojnë kujdes të shtuar në drejtimin e mjetit, si dhe të shmangin lëvizjet e panevojshme në këtë aks.
Në rast nevoje për ndihmë, telefononi në numrin 112 ose dërgoni njoftim në Komisariatin Dixhital.

/lajmifundit.al

Back to top button